CBMCAktivitātesMateriāliPartneriKontakti

 

Pirmdienas Manna

Jaunākās publikācijas

23

apr
2018

Darbs - un sabats

Autors: Džims Matiss

Daudzi no mums cīnās ar laika trūkumu, lai paveiktu visu darāmo. Darba devēji nereti gaida, ka būsim sazvanāmi 24 stundas diennaktī. Vēl lielāks izaicinājums izbrīvēt pāris dienas vai pat stundas ir pašnodarbinātajiem. Pētījumi rāda, ka darba ražīgums būtiski krītas, ja, runājot kokapstrādes terminos, neveltām laiku atpūtai "zāģa uzasināšanai". Bibliskajā radīšanas stāstā Dievs pasauli radīja sešās dienās, un tad, septītajā, Viņš atpūtās. Ideja par atpūtu septītajā dienā ir iestrādāta arī Desmit baušļos, kuri tika iedoti Mozum.

Vairāk...

16

apr
2018

Neizmēģināts, bet drošs ceļš uz neizdošanos

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Vai esat kādreiz izlēmuši kaut ko nedarīt, baidoties no iespējamas neizdošanās? Varbūt saistībā ar jauniem pienākumiem darbā, karjeras maiņu vai pat ambiciozu pašattīstības programmu? Man jāatzīst, ka esmu vairākkārt vainīgs. Tas ir ironiski, jo, izvēloties kaut ko nedarīt, mēs 100 procentos gadījumu to neizdarām.

Vairāk...

9

apr
2018

Vai jūs godināt savu darbu?

Autors: Džims Lenglijs

Darbs ir tas, ko mēs darām, bet vai tas ir tas, kas mēs esam? Ir vispārpieņemta tendence identificēt sevi un savu vērtību atkarībā no mūsu profesijas. Bieži vien, satiekot nepazīstamu cilvēku, viens no pirmajiem jautājumiem ir: "Ar ko jūs nodarbojaties?" Daudzos gadījumos tas ir pilnībā atbilstošs jautājums, bet ne, lai identificētu, kas mēs esam vai arī to, kā uztveram citus. Tādējādi to itin viegli varētu sajaukt ar godināšanu.

Vairāk...

2

apr
2018

Vērtības mīnus uzvedība = nulle

Autors: Riks Boks

Cilvēki ar vārdiem droši apliecina noteiktas vērtības, bet viņu darbības parāda visai mazu apliecinājumu tiem ideāliem, kurus sludina. Ja vērtības netiek iedzīvinātas, tad šādas nepraktizētas vērtības var potenciāli nodarīt biznesam lielāku ļaunumu nekā deklarētu vērtību trūkums vispār. Bēdīgi, bet mūsdienu sabiedrībā tieši šāda, duāla tipa manifestācijas sastopam pārāk bieži.

Vairāk...

26

mar
2018

Atrast labus cilvēkus - un neiejaukties

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Pirms daudziem gadiem ASV prezidents T. Rūzvelts teica: "Labākais vadītājs ir tāds, kurš prot izvēlēties labus cilvēkus darbam, kas jāpaveic, un ir pietiekami spējīgs pašsavaldīties, lai neiejauktos, kamēr viņi to dara." Tātad, labi vadītāji saprot, kā izvēlēties īstos cilvēkus un tad atšķirt cik cieša pārraudzība nepieciešama.

Vairāk...

19

mar
2018

Būt gataviem vienmēr sniegt atbildi

Autors: Roberts Dž. Tamasi

"Kādēļ jūs ejat uz darbu?" Uz šo jautājumu iespējamas vairākas atbildes. Viens no iemesliem, acīmredzams, lai nopelnītu iztiku. Cits, ja esat pietiekami veiksmīgs, lai darītu darbu, kurš jums patīk un sniedz gandarījumu. Mūsu darbs var dot labumu citiem ar mūsu radīto produktu vai sniegto pakalpojumu starpniecību. Dažiem darbs ir kā nodarbošanās, kas aizpilda laika sprīdi starp nedēļas nogalēm.

Vairāk...

Lai pieteiktos nedēļas rakstam Pirmdienas Manna, aizpildiet pieteikuma formu lapas lejas daļā.

 

Pieteikuma forma

 

 

Pieteikties

 

 

 

 

 

 

© 2018 CBMC Latvija

 

Pieteikuma forma

 

 

Pieteikties

 

 

© 2018 CBMC Latvija