CBMCAktivitātesMateriāliPartneriKontakti

 

Pirmdienas Manna

Jaunākās publikācijas

11

jūn
2018

Ētika: ārējās darbības, kuras balstītas uz iekšējiem motīviem

Autors: Serdžio Fortes

Vārds "ētika" ir cēlies no sengrieķu "ethos", kas nozīmē, "vieta, kur dzīvojam". Tādējādi "ētika" var tikt asociēta ar "mūsu mājām". Tas man atgādina to, kā tēvs mūs, visu ģimeni, uzrunāja pie apaļā pusdienu galda. Koncentrējoties uz noteiktu izturēšanos vai uzvedību, viņš uzsvērti teica: "Šeit, šajā mājā, tādas lietas nenotiks." Šādā veidā viņš mūs informēja par "mājas noteikumiem", standartiem, praksi un tradīcijām, kurus sagaidīja no mums ievērojam.

Vairāk...

4

jūn
2018

Veltīt laiku savlaicīgām pārmaiņām

Autors: Riks Boks

Kādu dienu, pavadot apmeklētājus un izrādot tiem ražotni, rūpnīcas vadītājs Kevins izteica savu viedokli par laika uzskaites pulksteņiem, kādus daudzi uzņēmumi izmanto, lai uzskaitītu darbinieku darbā pavadīto laiku, dažkārt precīzi līdz minūtei. Viņš paskaidroja, ka viņa rūpnīcā šādus pulksteņus vairs neizmanto, jo viņš novērojis, ka tie "domāti slinkiem menedžeriem".

Vairāk...

28

mai
2018

Mērķtiecīgas pārdomas

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Kādēļ es šeit esmu? Vai esat kādreiz sev uzdevuši šādu jautājumu? Tas ir fundamentāls jautājums, ar kuru daudzi cilvēki cīnījušies vienā vai otrā laikā. Dažiem tas nozīmē dzīves pamatjēgu. Bet, pat, ja nevēlaties ieslīgt tik dziļās filozofiskās pārdomās, var būt noderīgi to pārdomāt. Daudzi uzņēmumi izstrādājuši misijas ziņojumus kā vadlīnijas, kas izsaka ne tikai to, ko darīt, bet arī to, kā darīt.

Vairāk...

21

mai
2018

Izvēlēties kalpot, nevis tikt apkalpotam

Autors: Kens Korkovs

Pirms vairākiem gadiem profesionālajā vidē parādījās termins - līderība kalpojot. Dažiem tas likās kā nesavietojamu terminu apkopojums jeb jēdzieniski loģisks pretstats "oksimorons". Vadītāji taču ir tie, kuri jāapkalpo, vai ne? Tomēr tādi autori kā Roberts K. Grīnlīfs pauda viedokli, ka labākie vadītāji gūst panākumus, kalpojot tiem, kurus vada. Lai popularizētu šādu filozofiju, viņš pat nodibināja Grīnlīfa Līderu Kalpotāju centru.

Vairāk...

14

mai
2018

Kas jūs esat, tūrists vai vēstnieks?

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Kā tūristiem apmeklējumi parasti nav ilgi, arī mūsu pieķeršanās vietai nav īpaši spēcīga. Atbraucot, mēs apskatām apkārtni, iespējams kaut ko nofotografējam, pagaršojam vietējos ēdienus un varbūt nopērkam dažus suvenīrus. Tad atgriežamies mājās. Pretstatā vēstniekam, kurš svešajā zemē uzturas ilgāku laiku, pārstāvot savu dzimto valsti. Viņam ir īpaša loma un atbildība, darbojoties saskaņā ar uzticētajām pilnvarām.

Vairāk...

7

mai
2018

Domājot par prioritātēm darba vietā

Autors: Riks Boks

Pirmo reizi satiekot Gregu, viņš teica: "Rik, ja tu izvēlēsies strādāt kopā ar mani, tev ir jāzina, kas ir manas prioritātes. Vispirms Dievs, otrā - mana ģimene un šis darbs ir trešā." Tā kā biju persona, kura no Dieva jau "bēgusi" desmitiem gadu, dzirdēt šādu prioritāšu secību man bija kas pilnīgi svešs. Es nespēju iedomāties kā Grega prioritātes varētu ietekmēt viņa vadīto banku, kurā mēs strādājām.

Vairāk...

Lai pieteiktos nedēļas rakstam Pirmdienas Manna, aizpildiet pieteikuma formu lapas lejas daļā.

 

Pieteikuma forma

 

 

Pieteikties

 

 

 

 

 

 

© 2018 CBMC Latvija

 

Pieteikuma forma

 

 

Pieteikties

 

 

© 2018 CBMC Latvija