CBMCAktivitātesMateriāliPartneriKontakti

 

Pirmdienas Manna

Jaunākās publikācijas

25

jan
2021

Pārvarot "aiz aizkara" notiekošo

Autors: Kens Korkovs

Pirms vairākiem gadiem biju ekskursijā gaļas pārstrādes rūpnīcā. Pēc tam, kad pirmo reizi redzēju, kā pagatavo hotdogus, man bija nepieciešams vairāk nekā gads, līdz varēju apēst nākamo. Ir interesanti redzēt, kas patiesībā notiek mums it kā labi zināmu lietu aizkulisēs un tad vērot, kā mēs reaģējam.

Vairāk...

18

jan
2021

Kā jūs uztverat darbu?

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Tā kā mēs visi saskaramies ar COVID-19 globālās pandēmijas atbalsīm, arī mūsu darbs un tas, kā mēs to uztveram dramatiski mainās. Daudzi no mums, ja netika to darījuši jau iepriekš, ir iepazinušies gan ar darba no mājām patīkamo pusi, gan izaicinājumiem. Dažiem būtiski mainījušies darba apraksti, kamēr citi darbu vispār zaudējuši vai arī uz ekonomikas palēninājuma laiku.

Vairāk...

11

jan
2021

Ko "eksperti" mums nestāsta par pieticību

Autors: Džims Matiss

Draudzene, kura izstrādāja doktora disertāciju par lauksaimnieku iztikas līdzekļiem Centrālamerikā, pētīja visnabadzīgākos no viņem. Viņa stāstīja par to, cik laimīgi viņi visi jutās. Šie cilvēki, kuri ar grūtībām uz saviem mazajiem zemes pleķīšiem ievāca nepieciešamos līdzekļus iztikai, bija tik laimīgi, cik vien tas ir iespējams.

Vairāk...

4

jan
2021

Nekad nenovērtē par zemu drauga vērtību

Autors: Riks Boks

Ja esat kādreiz TV skatījušies dokumentālu filmu par to, kā lauvas medī savu upuri, jūs atpazīsiet lauvu ierasto praksi - atrast lēnāko un vājāko gazeli un tad nodalīt to no pārējām. Kad laupījums ir izolēts, uzvara praktiski jau ir rokā. Būt grupā ir drošība, vienatnē laupījumam lūgšanu nav.

Vairāk...

28

dec
2020

Pēc sliktākiem laikiem, plānojot labākiem laikiem

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Čārlzs Dikenss klasisko noveli "Stāsts par divām pilsētām" sāk ar paziņojumu: "Tie bija labākie laiki, tie bija sliktākie laiki..." Savā ziņā ir grūti noticēt, ka vēl viens kalendārais gads ir gandrīz beidzies, bet daudzi no mums piekritīs, ka apraksts "sliktākie laiki" ir diezgan atbilstošs. Ja 2020. gads būtu pārdošanai paredzēts izstrādājums, iespējams, tas jau tagad būtu atsaukts.

Vairāk...

21

dec
2020

Noskaidrojot ziemassvētkos svarīgāko

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Gadsimtiem ejot, pateikti un uzrakstīti neskaitāms daudzums vārdu par Ziemassvētkiem. Daži komentētāji joprojām iesaistās diskusijās par "Ziemassvētku patieso jēgu". Bet tiem, kuri tic Bībelē rakstītajam, nozīme var būt tikai viena: mazs bērniņš, kuram deva vārdu Kristus, piedzima nomaļā pilsētiņā Betlēmē visnotaļ pieticīgos apstākļos, tomēr uzauga, lai kļūtu par pasauli visvairāk ietekmējušo personu.

Vairāk...

Lai pieteiktos nedēļas rakstam Pirmdienas Manna, aizpildiet pieteikuma formu lapas lejas daļā.

 

Pieteikuma forma

 

 

Pieteikties

 

 

 

 

 

 

© 2021 CBMC Latvija

 

Pieteikuma forma

 

 

Pieteikties

 

 

© 2021 CBMC Latvija